Adam Markó

NARODIL SE 26.01.1982 V BUDAPEŠTI, MAĎARSKO, EVROPA.

MEZINÁRODNÍ UMĚLEC A HRÁČ MEINL ČINELŮ, NATAL, VIC FIRTH HOLE EVANS DRUMHEADS, A AUDIO-TECHNICA PRODUKTŮ. MUZIKANT, PEDAGOG, UMĚLEC, PRODUCENT.

ADAM JE BUBENÍK A MOTOR MODERNÍ INSTRUMENTÁLNÍ KAPELY SPECIAL PROVIDENCE, KTERÁ SE STALA JEDNOU Z NEJVÍCE ZNÁMÝCH A OBLÍBENÝ PROGRESIVNÍCH METALOVÝCH KAPEL V EVROPSKÉ PROGRESIVNÍ SCÉNĚ S JEJICH VIRTUÓZNÍM, PŘESTO LEHCE STRAVITELNÝM STYLEM. JEJICH POSLEDNÍ ALBUM ZAZNAMENALO  OBROVSKÝ ÚSPĚCH. SPOLUPRACOVAL A CESTOVAL S TAKOVÝMI KAPELAMI JAKO DREAM THEATER, SPOCK’S BEARD, HAKEN, STEVE HACKETT ATD.

ZKUŠENÝ BUBENÍK MNOHA KLINIK A PERFORMER,  ÚČASTNÍK :  DRUMWORLD FESTIVAL (NL) , MEINL DRUM FESTIVAL (D), LONDON DRUM SHOW (UK), GLASGOW DRUM SHOW (UK), SWISS DRUM FESTIVAL (CH) SALZGITTER DRUM FESTIVAL (D) DRUMSTAGE FESTIVAL (RO), DRUMMER’S CARNIVAL (HU), BUBENICKY FESTIVAL (CZ) A NĚKOLIK VÝUKOVÝCH PŘEDSTAVENÍ V EVROPĚ.

ADAM JE JEDNÍM Z NEJLEPŠÍCH BUBENÍKŮ VYUŽÍVANÝCH V MAĎARSKU, KTERÝ JE SCHOPEN ZAHRÁT MNOHO RŮZNÝCH STYLŮ OD HIP-HOPU PŘES JAZZ, POP ROCK A PROGRESIVNÍ METAL. HUDEBNÍ ROZMANITOST A INDIVIDUALITA V HUDBĚ JSOU DVA STAVEBNÍ KAMENY V JEHO HRANÍ A V JEHO HUDBĚ. 

ADAM JE BUBENÍK A MOTOR MODERNÍ INSTRUMENTÁLNÍ KAPELY SPECIAL PROVIDENCE, KTERÁ SE STALA JEDNÍM Z NEJZNÁMĚJŠÍCH JAZZ-METAL KVARTET V EVROPSKÉ PROGRESIVNÍ SCÉNĚ S JEJICH VIRTUOSITOU V LEHCE STRAVITELNÉM STYLU.  VÍCE NEŽ 10 LET PRÁCE A ČTYŘI ALBA JSOU JEHO CHLOUBOU. SPECIAL PROVIDENCE HRAJE NAŽIVO PO CELÉM SVĚTĚ

HISTORIE ZAMĚSTNÁNÍ

  • JEDEN Z NEJVÍCE VYTÍŽENÝCH BUBENÍKÚ VE SVÉ DOMOVSKÉ ZEMI.
  • ZAČAL HRÁT NA BICÍ, KDYŽ MU BYLY 4 ROKY.
  • 10 LET PRAXE V SOUKROMÉM VYUČOVÁNÍ.
  • ADAM BYL ZAZNAMENÁN NEBO HRÁL S POP, ROCK, METAL A JAZZ, EXPERIMENTÁLNÍ A PROGRESIVNÍCH KAPELÁCH.
  • HRÁL V NÁSLEDUJÍCÍCH ZEMÍCH DOSUD: JAPONSKO, ANGLIE, NĚMECKO, ŠVÝCARSKO, NIZOZEMSKO, DÁNSKO, RAKOUSKO, BELGIE, MAĎARSKO, FRANCIE, ŠPANĚLSKO, POLSKO, ČESKÁ REPUBLIKA, SLOVENSKO, TURECKO, RUMUNSKO, SRBSKO, UKRAJINA, BULHARSKO, ŘECKO A ITÁLIE