Anika Nilles

Anika Nilles je německá bubenice a skladatelka. Všichno začalo s její první deskou, s názvem ALTER EGO, která byla napsána, nahrána a vydána v roce 2014. Hudba Aniky může být klasifikována jako směs Pop / Rock / Fusion, ale nejdůležitějším prvkem její hudby je vždy groove!
Anika používá svoji soupravu bubnů spíše jako významný nástroj, než na udržení rytmu a to dovoluje extravagantní hraní bez odcizení se od soustředění na hudbu.
Styl její hry se vyznačuje silným rytmem, jemností v technice a jedinečným zvukem.
Toto bylo dobrým přínosem na jejím světovým turné v roce 2015, když cestovala po Evropě, Spojených státech a Číně, aby se podělila o svou hudbu se světem na turné, které zahrnovalo představení jak na PASIC, tak na London Drum Show koncem roku 2015. Velmi známá v komunitě bubeníků Anika získala ocenění Modern Drummer Readers Poll pro „stoupající a nové umělce“ stejně jako  #1 „stoupající hvězda“ v DRUM! Časopisu v letech 2015 a 2016.
Mezitím vystoupení Aniky dosáhlo na Youtube více než 11 milionů zhlédnutí a stovkami tisíc sledujících lidí po celém světě.
V roce 2016 se mimo jiné zabývala autorskými publikacemi pro nejrůznější bubnové časopisy ve Velké Británii, USA a Německu.
Ve stejném roce Anika a její věrný producent Joachim Schneiss dali spoustu vášně do debutového alba PIKALAR. Plodem této cesty je deseti trackové album, které vyšlo v únoru 2017. Hned po vydání alba PIKALAR, vstoupilo na žebříčky iTunes v USA, Velké Británii, Německu, Francii, Austrálii, Japonsku, Kanadě, Itálii, Nizozemsku a mnoho dalších. Což představuje její celosvětovou podporu.
Spolu s Anikou na PIKALAR jsou predstaveny talenty mnoha skvělých hudebníků, každý z nich do alba přináší a přidává jedinečnou příchuť. Anika dala pár těchto hudebníků dohromady, aby vytvořila svou kapelu NEVELL, kterou je možno vidět vystupovat naživo zároveň s ní.