Miloš Meier

Miloš Meier (* 17. června 1984, Jihlava) je český bubeník.

V anketě posluchačů radia Beat a čtenářů časopisu Rock & Pop byl vybrán do české superskupiny spolu s Michalem Pavlíčkem, Kamilem Střihavkou, Vladimírem Kulhánkem, Romanem Dragounem a Janem Hrubým

Jeho bubenická kariéra začala v dechovkové kapele jeho otce při hudební škole v Hronově a současně hrál i v několika místních rockových a metalových kapelách.

V 15 letech pak odešel studovat na Státní konzervatoř do Prahy a již při studiu prošel mnoha kapelami různých hudebních žánrů např. Judas Priest Revival, Deklarace X, Mayday, Tortharry, Jesus Om, jazzové Red Sox Trio, Bon Jovi Revival, Petr Poláček & Iluze, hrál i v kapele první české Superstar Anety Langerové.

V 19 letech vyhrál konkurz do znovuobnovených B.S.P., se kterými odehrál několik turné a v roce 2006 s nimi natočil DVD z posledního koncertu B.S.P. Live in Retro Music Hall.

S jednotlivými členy kapely stále spolupracuje, např. hrál s kapelou Kamila Střihavky Leaders! a s Michal Pavlíček Trio.

V současnosti je členem metalové kapely Dymytry, hraje v seskupení kolem Václava Noida Bárty ‚Noid‘, v kapele Stroy a také v kapele Eleison. Kromě toho hostuje i na různých hudebních projektech.

V roce 2010 hrál na bubenickém festivalu Drummersday v Nizozemsku, kde vystoupil po boku předních nizozemských a belgických bubeníků. V roce 2011 pak také na jednom z největších bubenických festivalů na světě, na La Rioja Drumming Festival 2011 ve Španělsku.

Pořádá bubenické workshopy Drumming Syndrome.